saç yağlanması ve yağlı saçlar

En Etkili Yöntemlerle Yağlı Saçlarla Savaşın!

By

Herkese selamlar, ben Süslü editörlerinden Canan, uzun süre, yağlı saçlar ile maalesef ki yakından ilgilenmiş birisi olarak, sizlere edindiğim tecrübeleri aktarma gereksinimi duydum.  Küçüklüğümden beri, yağlı saçlar ile uğraştığımın farkındayım, uzun süre de çözüm yolu aradım. Süslü editörlüğüne başlamadan önce de bu problemi çözmek için uğraşıyor, türlü türlü ürünler deniyordum. Yağlı saç problemini minimuma düşürmek, yağlı saç ile en etkili savaşmak gibi sorunsalları, yazımda sizler için listeledim. Keyifli okumalar!

yağlı saçlardan kurtulmak
yağlı saçlardan kurtulmak, yağlı saç sorunu, yağlı saç problemi.

Saçlarınızı Yağdan Arındırmak İçin, Her Gün Yıkamayın!

Bu madde, yazımızın en temel maddesidir. Altını çizerek söylüyorum her gün yıkamayın.

Herkesin doğru sanıp yanlış bildiği şeylerden birisi de saçları yıkadıkça yağların azaldığına inanmaktır (ki zaten ben de bu sorunu yaşadığım zamanlarda öyle düşünüyordum) ama maalesef ki sandığınız gibi değil bu saç yıkama olayı arkadaşlar. Saçını kendi yağına alıştırmak çok önemli her gün yıkayıp bu dengeyi bozduğumuzda saç her defasında bir tık daha fazla yağlanacak ve daha çok yıkama isteyecek bu durum hem sizi hem de saçlarınızı bir hayli yıpratmaya sebebiyet verecektir. Şahsen ben, daima saçlarının yıkandıktan bir sonraki günkü halini daha çok benimsemiş, sevmişimdir çünkü her zaman daha doğal, aynı zamanda daha kabarık bir görünüm ortaya çıkmıştır.

yağlı saçları yok edin
yağlı saçları yok edin, yağlı saç.

Yağlı saçlarınızı, 2 günde (daha çok bile olabilir) yıkamaya dikkat edin bir süre sonra saçınızdaki hem yağlanma hem de güzelleşme farkını çok daha iyi göreceksiniz. Saçlarımız için en besleyici şey olan kendi yağının oluşmasına, bence biraz izin vermektir 🙂

Saçlarınızı Yıkarken, Diplerini Zorlamayın!

Yine senelerdir doğru bildiğim bir yanlışla karşınızdayım. Sanki dipleri daha çok resmen kazıyarak yıkadığımda daha etkili olacağını düşünürdüm fakat bayağı bir yanlış bir şeymiş bu yapılan şey. Çünkü, bunun olayı; dipleri zorladıkça içerideki yağı daha çabuk ortaya çıkararak daha hızlı kirlenmesine sebebiyet veriyormuşuz.
Bu yüzden dipleri yıkarken daha nazik fazla zorlanmadan yıkamakta fayda var. Uzun veya kısa bir süre içinde bunun yararını mutlaka göreceksiniz.

yağlı saçlar
yağlı saçlar

Saçınıza Göre Şampuan Seçin!

Yağlı saçlılar, aslında bazı kozmetik firmalarının mağduru olmakta. Birkaç yıla kadar neredeyse piyasada hiç yağlı saçlılar için şampuan yoktu ve zorunlu kuru, deforme olmuş saçlar için onarım için vs olan şampuanları kullanıyorduk ki onlar da yağlanmanın baş sorunsalıdır. Demem o ki, öyle şampuanlardan uzak durun!

yağlı saçlar için tavsiyeler
yağlı saçlar için tavsiyeler, maddelerle yağlı saçlarınızı yok edin!

Şu sıralar piyasada yağlı saç dostu bazı güzel şampuanlar var onları denemenizi öneririm.

Kuru Şampuan Yağlı Saç Düşmanıdır!

Kuru şampuanın yağlı saç düşmanı olduğu konusunda bence bir çok kişiyle hemfikir durumdayızdır, şahsen benim için kuru şampuan; çoğu zamanda yağlı saçların baş düşmanıdır. Baktım saç yağlandı, hacimsiz görüntü geri geldi hemen uyguluyorum bu maddeyi. Sonrasında ne mi? Yeni yıkanmış gibi bir görüntü, mükemmel 🙂 ama uyguladığınız günün akşamında yıkamanızı şiddetle tavsiye ederim çünkü diğer gün saçma bir görüntüyle karşılaşmak istemeyeceğinizi biliyorum.

saç yağlanması, saç yağlanması için şampuan
saç yağlanması, saç yağlanması için şampuan, saç bakım yağı

Piyasada çok güzel kuru şampuanlar var bir hayli başarısız olanlar da. Bu işin ustası Batiste tabii ama fiyatı yüksek derseniz ki ben öyle diyenlerdenim Urban Care in kuru şampuanları da şu işte başarılı.

Süslü editörlerinden Canan olarak, benim aklıma gelenler bunlar, sizin için hepsini listeledim. Umarım beğenmişsinizdir ve dikkate alırsınız yazımı! İyi günler!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like